ברוכים הבאים לאתר פלדנקרייז אקדמי
Header
המרכז בחיפה להוראת שיטת פלדנקרייז
Header

פעילויות לקהל הרחב

במרכז להוראת שיטת פלדנקרייז מתקיימות פעילויות הקשורות בלמידה עצמית באמצעות התנועה

 

כל אחד יכול ללמוד איך להשתמש בעצמו בצורה יעילה נוחה ונעימה

השיעורים מתקיימים בקבוצות, באופן אישי, בסדנאות והשתלמויות שונות.

שיעורים בקבוצות: (מודעות באמצעות תנועה, ATM: Awareness Through Movement) המורה מציע באופן מילולי אפשרויות תנועה שונות שמתוכן התלמיד בוחר את הדרך לביצוע יעיל של פעולותיו. בחירה זו נעשית מתוך מודעות להרגלים ובדיקת יעילותם. תנועה יעילה היא תנועה נטולת תחושת מאמץ. תחושת מאמץ מופיעה כאשר הפעולה נעשית בצורה לא מתואמת, המאמץ מפריע לביצוע הפעולה באיכות ובמינון שרוצים לבצעה. בסוף השיעור נוצר שינוי ממשי בתחושה של התלמיד את עצמו. שינוי זה מאפשר לתלמיד למצוא קשר חדש בין חלקי גופו והוא מוכן לצאת לכל פעולה שתידרש ממנו ולבצעה בצורה יעילה יותר.

בשיעור האישי (אינטגרציה תפקודית – FI: Functional Integration) המורה מציע לתלמיד, באמצעות ידיו בתנועות עדינות וברגישות, ארגון יעיל יותר של גופו. הלימוד נעשה בתנאים בהם מערכת העצבים משוחררת מהשפעות המפריעות ללמידה כמו כוח המשיכה או אי נוחות בעקבות כאב. לכן השיעורים מתקיימים בשכיבה , לפחות בתחילת תהליך הלמידה, ובתנוחה שבה לא מורגש כאב. התלמיד לומד להרגיש תחושה של תפקוד יעיל ונוח. התלמיד לומד את השליטה על תפקוד זה באמצעות תנועה מודעת. הוא לומד "להפוך את הבלתי אפשרי לאפשרי ואת הקשה לקל ונעים" (משה פלדנקרייז). בשיעור אישי אפשר להתייחס לבעיות ספציפיות של התלמיד: כאב מטריד, הגבלת תנועה מסוימת, אי יכולת לבצע פעולה בצורה משביעת רצון ועוד…

השיעורים מאפשרים לרקדנים להפיק מגופם את מה שהוא יכול להציע, לנגנים יכולת לנגן בנינוחות במשך זמן ארוך יותר, לאנשי מחשבים לגלות אפשרויות חדשות המקילות על הישיבה הממושכת מול המחשב, נהגים יכולים ללמוד איך לאפשר לגוף לנוע במהלך הישיבה ליד ההגה וזמרים יכולים ללמוד להפיק מגופם תיבת תהודה כפי שהוא יכול להציע.

כל אחד יכול ללמוד לנצל את הגוף הגאוני שניתן לנו. רק צריך להקשיב למה שיש לנו ולנסות לא לקלקל.

מתקיימים שיעורים לצעירים הרוצים לחקור , להבין ולהתנסות בלמידה באמצעות תנועה.

סדנאות העמקה בנושאים מסוימים כמו: 

שיכלול הנשימה

ישיבה בכיסא בנוחות

תנועת כף הרגל ושחרורה מבית הסוהר של הנעל

היבטים שונים של ההליכה

תכנון פעילות בחדר כושר – למניעת נזקים ולאימון יעיל יותר

שיכלול תנוחות יוגה

בואו להתנסות בלמידה חווייתית , המאפשרת חזרה ליכולת הטבעית שלך כך שתוכל להיות המורה והמטפל של עצמך